SLEDUJTE NÁS

ZAVOLEJTE NÁM

491 472 695

Nové dezény disků pro rok 2024

Novinky litých disků od ALCAR pro rok 2024

Tak jako každý rok ALCAR s nadšením představuje výsledky bezpočtu hodin kreativní a technicky náročné práce: tři zcela nová litá kola, o kterých jsme přesvědčeni, že přinesou automobilovým nadšencům mnoho radosti. Navíc jsme obohatili naší nabídku o nový barevný odstín jednoho z našich bestsellerů a vyslyšeli tak požadavky motoristické komunity.

Dovolte nám je představit, zde jsou novinky litých kol ALCAR pro rok 2024: Moderní AEZ Havanna pro velké vozy, extrovertní, výrazně sportovní DOTZ MarinaBay, odolný DEZENT KE pro dodávky a obytné vozy a v neposlední řadě naše oblíbená DOTZ Suzuka v atraktivním novém bronzovém odstínu.

Níže se pojďme podívat na novinky po jednotlivých typech…

Výjimečný designový jazyk: AEZ Havanna

S nosností až 1 045 kg je novinka AEZ Havanna zaměřena především na velké a těžké modely SUV, elektromobily nebo hybridy, jako jsou Mercedes EQC, Audi SQ8 e-tron, BMW (i)7, Tesla Model Y a S Plaid, nebo třeba Volvo XC90 a XC40. Pro tyto a mnoho dalších modelů je k dispozici schválení ECE v originálním rozměru bez nutnosti zápisu do Technického průkazu. Design AEZ Havanna je dostupný v rozměrech od 8×19 do 10,5×21 palců.

Zvláštní přitažlivost AEZ Havanna pramení z jeho moderního designového jazyka, který si pohrává s asymetrií, překvapivými zakřiveními i trojrozměrným efektem. AEZ Havanna na první pohled překvapí a při bližším ohledání zaujme ještě více. Nabízíme jej v povrchových úpravách s „černým lesklým lakem a leštěnou čelní plochou“ a „šedým metalickým lakem“. Výrazný charakter AEZ Havanna se nebojí vyniknout.

AEZ Havanna

Zrozen pro těžké váhy: DEZENT KE

Na první pohled je docela těžké poznat, že bez námahy zvládá masivní zatížení až 1 350 kg: DEZENT KE svým jemným vícepaprskovým designem vytváří iluzi lehkosti, přestože se pyšní vysokou nosností. Optické těžiště kola se nachází v jeho středu: robustní středová část dodává DEZENT KE pevnost a odolnost. DEZENT KE je schváleno v originálním rozměru například pro Mercedes třídy V, VW T5/6/7 Multivan, Crafter, Nissan NV400 nebo Ford Transit/Tourneo.

Ať už jde o variantu s „černým lesklým lakem“ nebo „černý lesklý lak s leštěnou čelní plochou“, DEZENT KE přesvědčuje svým rafinovaným uspořádáním: moderní AERO design doplňuje neotřelý diskový design středové části s atraktivními výstupky a zahloubeními, které slouží nejen po estetické stránce, ale také pomáhají DEZENT KE snížit jeho hmotnost. Kolo je dostupné ve velikostech od 6,5×17 do 7,5×18 palců.

DEZENT KE

Minimalistický a extrovertní: DOTZ MarinaBay

Nový DOTZ MarinaBay, inspirovaný nejrychlejším závodem roku Formule 1, na rovinu předvádí svůj sportovní charakter. Otevřený design s pěti (téměř) rovnými paprsky je doplněn ozdobným kruhem podél lemu ráfku, který je tvořen malými rovnoběžníky, vytvářejícími designový detail s výrazným dopadem. Čisté uspořádání DOTZ MarinaBay získává oporu ve své majestátní středové části.

DOTZ MarinaBay je k dispozici v rozměrech od 8,5×18 do 10×21 palců ve třech odstínech: s „šedým metalickým lakem a leštěnou čelní plochou“, „černým matným lakem“ a výjimečně extrovertní verzi „s bronzovým matným lakem“. Schválení v originálním rozměru jsou k dispozici pro vozidla střední a vyšší střední třídy, jako je Audi A3/4/6, BMW řady 3 a 5, VW Golf nebo Tesla Modely 3/Y a S, ale i pro vozy dalších značek.

DOTZ MarinaBay

Ještě jedna verze: DOTZ Suzuka v bronzu

Náš extrémně populární bestseller, design DOTZ Suzuka, si získal věrné příznivce svým designem Y paprsků a mírně agresivním vzhledem. Skvěle se hodí ke sportovně orientovaným vozům, jako je Audi A3/A7 včetně variant S a RS, vylepšuje vzhled BMW řady 3 a 6 ve výbavách M a vyniká na modelech Mercedes od třídy E a třídy C až po S. Protože sportovnější verze těchto vozidel mají často odlišné rozměry kol, DOTZ Suzuka přichází v originálních rozměrech vyrobených pro tato vozidla na míru.

V novém „bronzovém“ odstínu upoutá Suzuka na první pohled a přidá nový aspekt k charakteru každého vozu. DOTZ Suzuka je k dispozici ve velikostech od 8×19 do 8,5×20 palců. Kromě nového barevného odstínu je k dispozici také v oblíbených variantách „blaze“, „dark“ a „black“.

DOTZ Suzuka Bronze

ALCAR 3D konfigurátor kol – Digitální pomocník pro výběr kol

Přesnost detailů v 360° pohledech na vozidla byla v ALCAR 3D konfigurátoru u nejnovějších modelů vozidel ještě vylepšena. Rozsáhlý výběr kol, rozšířený o všechny nové designy, si můžete okamžitě prohlédnout ve fotorealistické kvalitě na požadovaném automobilu. Obdržíte veškeré informace o kolech, pneumatikách i senzorech monitorování tlaku v pneumatikách. Zelený filtr doporučení „DOPORUČUJEME“ znamená, že kola lze dát na vozidlo bez dalších úprav podběhů atd.

Chcete vidět, jak vypadají nové disky na vašem automobilu? Podívejte se do 3D konfigurátoru ALCAR hned teď!

Konfigurátor Alcar

zdroj: ALCAR