SLEDUJTE NÁS

ZAVOLEJTE NÁM

491 472 695

Novinka: Goodyear EfficientGrip Performance 2

Goodyear vás sveze dál díky novým pneumatikám EfficientGrip Performance 2

Společnost Goodyear uvádí na trh nové pneumatiky EfficientGrip Performance 2, které nabízejí odhadem o 50 % vyšší kilometrový proběh³ než předchozí generace těchto pneumatik a o 20 % vyšší kilometrový proběh než pneumatiky značky Michelin¹.

Nové pneumatiky Goodyear EfficientGrip Performance 2 provází při uvádění na trh pověst nejvýkonnějších vyráběných vysoce výkonných pneumatik. Jako nástupce vysoce oceňovaných pneumatik EfficientGrip Performance je novinka určena pro řidiče vozů s rozměrem kol 15 až 18 palců, kteří hledají vysoký kilometrový proběh a vysokou úroveň brzdné účinnosti na suchu i na mokru. 

Pneumatiky nabízejí působivý, podle odhadu o 50 % vyšší kilometrový proběh než jejich předchozí generace³. Svého nejbližšího konkurenta, pneumatiky značky Michelin, porazily v testech kilometrového proběhu rozdílem 20 %. Nezávislé testy TÜV SÜD potvrdily ve srovnání se čtyřmi testovanými konkurenty také jejich nejkratší brzdnou dráhu na suchém i mokrém povrchu .

„Nové pneumatiky EfficientGrip Performance 2 nabízejí řešení bez jakýchkoli kompromisů pro ty zákazníky, kteří od pneumatik vyžadují co nejvyšší kilometrový proběh, ale současně také užitné vlastnosti na velmi vysoké úrovni,“ řekl Xavier Fraipont, viceprezident produktového vývoje Goodyear v regionu Evropa, Afrika a Blízký východ. „Díky technologickému pokroku, kterého náš tým návrhářů a konstruktérů dosáhl, budou uživatelé moci v případě pneumatik EfficientGrip Performance 2 profitovat z extra kilometrového proběhu¹. Jsme velmi na hrdí na pokrok, kterého se nám podařilo dosáhnout; motoristé nejenže si mohou užívat jejich lepších užitných vlastností, ale navíc díky delší životnosti našich nových pneumatikipomáhají i životnímu prostředí.”  

Celá řada inovativních prvků umožnila zvýšit kilometrový proběh¹ a současně zajistit i velmi vysokou úroveň výkonnosti:

  • Díky vysoce elastickému a pružnému běhounu sesnižuje opotřebení pneumatiky v náročných silničních podmínkách, aniž by tím jakkoli utrpěla výkonnost pneumatik na suché i mokré vozovce.
  • Větší počet delších záběrových hran spolu s upravenou tuhostí směsi zefektivňují odvod vody a zkracují tak brzdnou dráhu na mokrém povrchu.
     
  • Větší žebra ve středu běhounu zvyšují tuhost pneumatiky a přispívají tak k vyšší stabilitě při nebezpečných manévrech v krizových situacích. 

Goodyear EfficientGrip Performance 2 jsou v prodeji ve 45 rozměrech.

Více info najdete v letáku zde

¹ O 20 % / 11 000 kilometrů vyšší kilometrový proběh než u v testu nejblíže umístěné konkurenční pneumatiky. Kilometrový proběh (tedy do okamžiku sjetí na zákonem požadovanou minimální hloubku dezénu) ve srovnání se čtyřmi nejnovějšími typy konkurenčních výrobců v segmentu letních vysoce výkonných pneumatik (Michelin Primacy 4, Continental PremiumContact 6, Bridgestone Turanza T005, Pirelli Cinturato P7 Blue). Test provedla na zakázku společnosti Goodyear v listopadu 2019 TÜV SÜD Product Service GmbH. Testovaný rozměr: 205/55R16 91V; Testovací vozidlo: VW Golf Mk7; Testovací lokalita: veřejné silnice ve středním Německu. Zpráva číslo: 713171748. Celá zpráva je dostupná na: https://www.goodyear.eu/en_gb/consumer/tire-test-reports/tire-test-reports-summer.html. Předpoklad průměrného ročního kilometrového proběhu: 13 000 km (ADAC, Zpráva: Výhody cestování osobním vozem v Evropě).

² Kratší brzdná dráha na suché i mokré vozovce než u všech ostatních testovaných konkurenčních pneumatik. Ve srovnání se čtyřmi nejnovějšími typy konkurenčních výrobců v segmentu letních vysoce výkonných pneumatik (Michelin Primacy 4, Continental PremiumContact 6, Bridgestone Turanza T005, Pirelli Cinturato P7 Blue). Test provedla na zakázku společnosti Goodyear v listopadu 2019 TÜV SÜD Product Service GmbH. Testovaný rozměr: 205/55R16 91V; Testovací vozidlo: VW Golf Mk7; Testovací lokality: ATP Papenburg (Německo), GPG Mireval (Francie), TÜV SÜD PS Garching (Německo), Neubiberg (Německo), Denburg (Německo). Zpráva číslo: 713171748. Celá zpráva je dostupná na: https://www.goodyear.eu/en_gb/consumer/tire-test-reports/tire-test-reports-summer.html 

³ Interní odhad. Ve srovnání s předchozím modelem EfficientGrip Performance. Testovaný rozměr: 205/55R16 91V; Testovací vozidlo: VW Golf 7; Lokality: veřejné silnice v Lucembursku a ve Francii