SLEDUJTE NÁS

ZAVOLEJTE NÁM

491 472 695

Letos v létě ještě dál

Goodyear odhalil letový plán vzducholodi na rok 2021

Vzducholoď Goodyear je po svém loňském návratu na evropské nebe opět ve vzduchu

  • vzducholoď bude už tento týden snímat letecké záběry závodů Světového poháru cestovních vozů FIA World Touring Car Cup (WTCR) na Nürburgringu 
  • další události motoristického sportu, které navštíví, zahrnují 24 Hodin Le Mans, PURE ETCR a BTCC
  • k tomu sedm evropských měst, včetně přeletů nad Prahou, Londýnem, Milánem a Le Mans

Praha, 4. června 2021

Poprvé po deseti letech loni na evropské nebe opět vstoupila vzducholoď Goodyear. Letos na starém kontinentu navštíví ještě více míst, mimo jiné legendární závodní okruh v německém Nürburgringu, kde nasnímá letecké záběry závodů Světového poháru cestovních vozů FIA World Touring Car Cup (WTCR). Poté bude impozantní dopravní prostředek brázdit vzdušný prostor nad řadou evropských měst, včetně Londýna, Milána, Le Mans a také Prahy.

V Evropě létá v barvách společnosti Goodyear poloztužená vzducholoď Zeppelin NT, která je největším modelem svého druhu na světě. Na celém světě známá ikonická vzducholoď, kterou lze na obloze spatřit již od desátých let minulého století, nabídne jako nepřehlédnutelný ambasador značky Goodyear nejen nezapomenutelný a ojedinělý zážitek, ale bude také zprostředkovávat unikátní letecké záběry nejzajímavějších motoristických závodů, včetně 24 Hodin Le Mans.

V roce 2021 vzducholoď navštíví různá evropská města a události kalendáře motoristických závodů, kde ji budou mít příležitost spatřit fanoušci motoristického sportu. Na vlastní oči ji však bude možné vidět také během jejích přeletů do tak atraktivních evropských měst jako Londýn, Milán, Le Mans nebo Praha. Během evropské cesty vzducholodi se bude na vybraných místech podél celé trasy na oslavu jejího příletu konat i řada speciálních akcí. 

Poprvé se vzducholoď Goodyear ukáže 5. června na okruhu v Nürburgringu, kde bude pořizovat letecké záběry závodů seriálu WTCR pro sportovní kanál Eurosport. Loni se Goodyear stal oficiálním dodavatelem pneumatik pro závody WTCR. Následně, 24. a 25. června, poletí vzducholoď z Bonnu do Londýna, kde se připojí k závodu Britského mistrovství cestovních vozů (BTCC) v Brands Hatch. Zajistí tam televizní záběry, díky nimž budou moci fanoušci motoristického sportu pozorovat závody ze zcela nové perspektivy, a nabídne také památeční lety přes britskou metropoli pro veřejnost. 

Ve dnech 16. až 18. července vzducholoď navštíví Milán a závod 6 Hodin Monzy, který je součástí FIA Mistrovství světa endurance (WEC). Dále pak zaletí do slovinské Lublaně (21. července) a polské Wroclavi.(30. července až 2 srpna). Na cestě mezi těmito dvěma městy bude přelétat i nad Prahou, kde bude 30.  července v dopoledních hodinách kroužit nad Vyšehradem, aby pozdravila české fanoušky. Z Wroclavi bude vzducholoď Goodyear pokračovat do Kodaně, kde zavítá na tamní průkopnický závod elektrických vozidel PURE ETCR. Letový kalendář 2021 vzducholodi se uzavře na závodě 24 Hodin Le Mans (21. až 22. srpna), kde rovněž pomůže při podrobném živém televizním přenosu kanálu Eurosport.

Piotr Nagalski, marketingový ředitel Goodyear v Evropě, řekl: „Objevování nového bylo se značkou Goodyear vždy neodmyslitelně spojeno. Po svém vítaném návratu na evropské nebe v roce 2020 letos vzducholoď Goodyear navštíví více měst a více sportovních událostí a po cestě proletí řadou světově proslulých míst. Při letech v Německu, Francii, Itálii, Spojeném království, Polsku, Dánsku a Slovinsku tak bude vzducholoď Goodyear v létě dále předávat poselství o odhodlání značky Goodyear jít stále dál.“

DatumMěsto / UdálostPředtím prolétne nad městy
5. června WTCR Nürburgring3. června 
Friedrichshafen, Stuttgart, Mannheim, Wiesbaden, Koblenz, Bonn
26. – 30. června Londýn a BTCC 
v Brands Hatch
24. – 25. června 
Friedrichshafen, Bonn, Cáchy, Waterloo, Kortrijk,
Calais, Folkestone, Ashford, Rochester
16. – 18. července Miláno a 6 Hodin Monzy (WEC)13. – 15. července 
Friedrichshafen, Basilej, Besançon, Dole, Chalons-sur-Saône, Lyon, Valence, Avignon, Nîmes, Marseille, Cannes, Monako, Janov 
21. července Lublaň20. července
Verona, Padova, Benátky, Terst
22. – 23. července 
Štýrský Hradec, Wiener Neustadt, Wels, Mnichov, Memmingen
31. července – 2. srpnaWrocłav29. – 30. července 
Memminger, Augsburg, Řezno, Plzeň, Praha, Trutnov
6. – 8. srpnaKodaň a PURE ETCR3. – 4. srpna
Grünberg, Frankfurt nad Odrou, Berlín, Schwerin, Lübeck, Fehmarn
9. – 10. srpna
Fehmarn, Lübeck, Hamburk, Hildesheim, Kassel, Frankfurt, 
Mannheim, Štuttgart
20. – 22. srpna24 Hodin Le Mans (WEC)18. – 19. srpna 
Friedrichshafen, Basilej, Besançon, Dole, Chalons-sur-Saône, 
Sancerre, Orléans
Historický snímek


Goodyear je jedním z největších světových výrobců pneumatik. Společnost zaměstnává přibližně 62 tisíc pracovníků a své výrobky vyrábí ve 46 závodech v 21 zemích světa. Dvě inovační centra – Akron v Ohiu a Colmar-Berg
v Lucembursku − usilují o rozvoj nejmodernějších výrobků a služeb, které stanovují technologické a standardy pro celé odvětví. 

Více informací o společnosti Goodyear a jejích produktech najdete na www.goodyear.cz. Tiskové zprávy a obrazový materiál v českém jazyce news.goodyear.eu/cs-cz.